Luxusní rodinná vila v Praze 5 na Barrandově o celkové užitné ploše 530 m2, kde jsme integrovali KNX prvky do Loxone. Filmová projekce připravená na jedno kliknutí včetně odclonění světla nad jídelním stolem ze zorného pole.

Loxone RD Praha 5 - Barrandov

Co vše zde Loxone ovládá a má na starost:

Zadání & Realizace Loxone

Samotná realizace byla náročnějšího typu, kde se požadavky v průběhu výstavby často měnily. Nakonec jsme to všichni zvládli a projekt dokončili dle představ klienta.

Specifika Loxone projektu

Srdce vily je Loxone, ovládací prvky jsou KNX. Loxone v domě řídí interiérové stmívatelné DALI osvětlení, stínicí techniku, teplovodní vytápění. Loxone je propojen s ústřednou od Jablotronu, které posílá informace ze svých čidel. Napojená je i vzduchotechnika, takže Loxone řídí vilu tak, aby v ní bylo za každého počasí komfortně a bezpečno.

Měli jsme mimo jiné za úkol vyřešit problém s projekcí. Mezi projektorem a plátnem byl jídelní stůl se závěsným světlem. Aby se dalo sledovat filmy, bylo potřeba světlo dát pryč. Vyřešilo se to jedním speciálním tlačítkem, při kterém se automaticky zatáhnou žaluzie, zhasne se světlo v místnosti; začne se vytahovat světlo ke stropu, aby nepřekáželo, zároveň se stahuje plátno i projektor, který se sám zapne a čeká na spuštění filmu.

Komentář zákazníka

„S panem Markem jsem byl spokojen, jeho přístup a smysl pro detail byl profesionální. Při každém neúplném zadání navrhl nakonec funkční a praktické řešení problému. Při dolaďování systému k našemu obrazu, byl vždy ochotný a rychlý provést veškeré naše požadavky. Rád budu s panem Markem spolupracovat i nadále, na dalších projektech s Loxone, které nás v budoucnu určitě potkají.“

Loxone rozvaděč Barrandov

Váš chytrý dům na pár kliků

Napište nám, zavolejte nebo si rovnou domluvte nezávaznou schůzku.